מדוע כדאי להשלים רשום בטאבו

בשעה טובה קניתם נכס, למה חשוב לדאוג לרשום הזכויות בלשכת רשום המקרקעין (טאבו)?

רכישת דירה היא אירוע מרגש. גם כשזו לא דירה ראשונה. יחד עם זאת חשוב להבטיח את זכויותיכם ולוודא השלמת רשום הזכויות בטאבו. נראה פשוט ומובן מאליו , ובאמת רב האנשים מבינים זאת , אבל למרבה הפלא יש  שמתמהמהים ברשום הזכויות וסבורים ש"מה כבר יכול לקרות". ובכן, חשוב להשלים את רישום הזכויות  ממספר סיבות.

ראשית, הזכויות בטוחות יותר ברגע שהן רשומות בטאבו. ברגע שתרצו למכור את הדירה או הבית או למחזר משכנתא – אם הזכויות רשומות בטאבו, ההליך קל ופשוט ובנקים ישמחו לתת לכם משכנתא על נכס שרישומו הושלם.

שנית, הנכס מוגדר בצורה מדויקת וניתן לאתר אותו בקלות.

שלישית, אם חלילה המוכר, ממנו רכשתם את הזכויות, ואשר הזכויות עדיין רשומות על שמו – שכן אתם עדיין לא העברתם על שמכם את הזכויות – "יזכה" לעיקול, זה עשוי לגרום לכם לבעיתיות, שלא לדבר על מוכר לא ישר שעוד עשוי למכור את הנכס שוב (במקרה שנרשמה הערת אזהרה לטובתכם, המצב שונה) ...

רביעית והוא עיקר: החוק מחייב זאת! שכן לפי סעיף 7 א לחוק המקרקעין, עסקה במקרקעין טעונה רישום ומסתיימת בפועל רק לאחר הרשום.

לכן, עשו טובה לעצמכם, תוודאו שהנכס שרכשתם אכן נרשם על שמכם בטאבו. וגם אם רכשתם מקבלן וכרגע יש רק הערת אזהרה, אל "תלכו לישון"... תדאגו לבדוק אחת לחצי שנה מה קורה עם רשום הזכויות והאם יש משהו שתלוי בכם (אשור מס רכישה, שטרי משכנתא, תשלום אגרה וכו') שנדרש לשם השלמת הזכויות.

הסיכום אינו ממצה  ואין להסתמך עליו או לעשות בו כל שימוש או לראות בו יעוץ משפטי מכל מין סוג. המידע נועד לנוחות ולרקע כללי בלבד ואין לעשות שימוש בתוכנו.

 

מדוע כדאי להשלים רישום בטאבו 

רוצים להתעדכן בחדשות נדל"ן? הירשמו כאן לניוזלטר 

חדשות משרד עו"ד גדיש

 • צוואה הדדית
  רבים מאיתנו אוהבים תכנון ושליטה. לתכנן מה לעשות בכסף, מה יהיה התפריט בארוחה חגיגית ואיפה נבלה בכל דק...
 • כספי ירושה לגרוש?
  האם יתכן שכספי ירושה יתחלקו בין הבת לבין בעלה, המתגרש ממנה...? למרבה הפלא ביהמ"ש ענה על שאלה זו בחיו...
 • מדוע חשוב לדייק בהוראות ה...
   
  האמנם זה משנה מה יהיה הניסוח המדויק של כל מילה ומילה? לאחר קריאת המקרה הבא תראו כמה זה ...
 • טעויות נפוצות במיסוי נדל"...
  טעויות נפוצות במיסוי נדל"ן: "ונשמרתם לנפשותיכם"  .... לקרוא ולשמור... 
  בעידן שבו בקל...