נחיצות עורכי דין

ושוב אנחנו נדהמים לראות אנשים שעושים עסקאות נדל"ן ללא עורכ/ת דין מטעמם. והפעם מסתבר, ע"פ עו"ד חגי אולמן, המנהל המיוחד לחברת 'אדמה', החברה שהפעילה שיווק מסיבי ואגרסיבי, הלחצים על המתעניינים באדמות חקלאיות היה כבד. כה כבד עד כי פעמים רבות המתעניינים חתמו על העסקה ביום בו נפגשו הצדדים לראשונה "מעכשיו לעכשיו" (מזכיר את השיווק המסיבי שהיה לפני כעשור של דירות נופש ברחבי העולם עם time sharing"").

מכל העסקאות שנבדקו עד כה ע"י המנהל המיוחד, לא נמצאה ולו עסקה אחת (!!!) בה הרוכשים יוצגו על ידי עורכ/ת דין המתמחה בנדל"ן או בכלל ע"י עורכ/ת דין מטעמם (ראו מאמר בנושא מתאריך 29/5/16 בכלכליסט: לחצו כאן). ללא פיקוח וללא שמירה והגנה על זכויות הרוכשים, מה הפלא שהכספים לא הגיעו לחשבון נאמנות? ומדוע יש לתמוה על כך, שאפילו שטרם נחתם הסכם רכישה מול בעל הקרקע, נדרשה ושולמה כל התמורה ע"י אותם קונים אומללים?

יש להניח כי אותם קונים אינם מנויים על העשירונים העליונים , אשר דואגים להיות מלווים בעורכ/ת דין על כל צעד ושעל בנתיב החיים, ודווקא הם, בתמימותם הרבה, נותנים את הונם המועט שחסכו בעמל רב, מתוך תקוות שווא להתעשר בקלות מאותה קרקע חקלאית שתהפוך לקרקע לבניה .. באמת שזה כואב. אז אם היינו צריכים שוב תזכורת לנחיצות עורכ/ת דין מטעמנו בהליך רכישת נדל"ן, קיבלנו...

 נחיצות עורכי דין

הסיכום אינו ממצה  ואין להסתמך עליו או לעשות בו כל שימוש או לראות בו יעוץ משפטי מכל מין סוג. המידע נועד לנוחות ולרקע כללי בלבד ואין לעשות שימוש בתוכנו.

רוצים להתעדכן בחדשות נדל"ן? הירשמו כאן לניוזלטר 

חדשות משרד עו"ד גדיש

 • צוואה הדדית
  רבים מאיתנו אוהבים תכנון ושליטה. לתכנן מה לעשות בכסף, מה יהיה התפריט בארוחה חגיגית ואיפה נבלה בכל דק...
 • כספי ירושה לגרוש?
  האם יתכן שכספי ירושה יתחלקו בין הבת לבין בעלה, המתגרש ממנה...? למרבה הפלא ביהמ"ש ענה על שאלה זו בחיו...
 • מדוע חשוב לדייק בהוראות ה...
   
  האמנם זה משנה מה יהיה הניסוח המדויק של כל מילה ומילה? לאחר קריאת המקרה הבא תראו כמה זה ...
 • טעויות נפוצות במיסוי נדל"...
  טעויות נפוצות במיסוי נדל"ן: "ונשמרתם לנפשותיכם"  .... לקרוא ולשמור... 
  בעידן שבו בקל...